Kategorijos

LED lemputės – ateities apšvietimo šaltinis

Šių dienų technologijos LED lemputes padarė vienu pažangiausiu, taupiausiu apšvietimo šaltiniu, kurio panaudojimo galimybės galima sakyti yra neribotos.

Šiuo metu gaminamos LED lemputės tarnauja iki 50.000 valandų bei naudoja labai mažai energijos. Dėl šių priežasčių LED lemputė yra vienas efenktyviausių, taupiausių apšvietimo sprendimų. Dėl stipriai atpigusių technologijų LED apšvietimo sprendimai tapo prieinami kiekvienam. Be to LED lemputės atsiperka per pardavėjo suteikiamą garantinį 24 mėnesių laikotarpį, dažnu atvėju ir greičiau.

Be minėtų taupumo aspektų LED lemputės turi ir kitų pranašumų:

  • LED lemputės šviesdamos nekaista.
  • Šviesa  nespinduliuoja nei ultravioletinių, nei infraraudonųjų spindulių. Dėl šių savo savybių LED lemputės puikiai tinka paveikslų bei meno kūrinių apšvietimui.
  • LED lemputės puikiai tinka lauko apšvietimui. Kitaip nei kiti šviesos šaltiniai, šiltai balta šviesa šviečianti LED lemputė nepritraukia aplink skraidančių vabzdžių ir Jūs galite mėgautis ramiu poilsiu gamtoje.
  • LED lemputė gali šviesti įvairiomis spalvomis.  

Kodėl verta kaitrines lemputes pakeisti į LED lemputes?

Stipriausias kriterijus būtų - sutaupytos išlaidos elektros energijai. LED lemputės yra vienas efektyviausių šviesos sprendimų ne tik dėl efektyvaus energijos panaudojimo bet ir dėl ilgo šių lempučių tarnavimo laiko. Kaitrinės lemputės vidutinis tarnavimo laikas – 1000 valandų, liuminiscensinės lemputės vidutinis tarnavimo laikas – 8000 valandų, LED lemputės tarnavimo laikas 50.000 valandų.

Kaip kaitrinę lemputę pakeisti LED lempute?

Praeityje šviesos stiprumas buvo išreiškiamas vatais, kurios sunaudodavo šviečianti lemputė. Ištobulinus LED apšvietimo technologijas, bei pritaikius jų naudojimą buityje, šviesos ryškumas pradėtas matuoti tikruoju savo matu – liumenais. Todėl įsigyjant LED lemputes reikia atkreipti dėmesį ne į sunaudojamų vatų kiekį, bet į LED lemputės išspinduliuojamų liumenų skaičių. Šis skaičius ir parodys kaip ryškiai bus apšveistas jūsų norimas objektas. Šis orientavimasisi nėra toks sudėtingas kaip gali pasirodyti. Pavyzdžiui: Viena kaitrinė 20 vatų lemputė spinduliuoja maždaug 200 liumenų (40W-400lm; 60W-600lm;100W-1000lm) šviesos. Norint pasirinkti atitinkamą LED lemputę reikia atkreipti dėmesį į jos skleidžiamą liumenų skaičių. Norint, kad LED lemputė šviestų taip pat ryškiai kaip ir kaitrinė, reikia, kad liumenų skaičius būtų artimas jūsų turimai lemputei (200lm, 400lm, 600lm, 1000lm).

LED lemputės šviesos spalva

LED lemputės ne tik taupo jūsų piningus, bet ir gali šviesti įvairiausiopmis jums patinkančiomis spalvomis, ko nebuvo įmanoma su kaitrinėmis lemputėmis. Pagrinde LED lemputės šviečia trejomis spalvomis: šiltai balta ~ 3000 kelvinų, neautrali balta ~ 4500 kelvinų, bei šaltai balta (kitaip dar vadinama dienos šviesa) ~ 6000 kelvinų. Šviesos spalvą galite pasirinkti pagal savo individualų skonį, arba pagal patalpą, kuriai bus pritaikytas apšvietimas. Gyvenamųjų patalpų apšveitimui dažniausiai naudojama šiltai balta šviesa. Darbo patalpų, rūsio, garažo apšvietimui puikiai tiks neautrali šviesa. Jei norima kuo ryškesnės šviesos, patartina rinktis šaltai baltą LED lemputę. 


LED ir kitų lempučių palyginimas

Kaitrinės lemputės 

Kaitrinės lemputėsdaug energijos kaitinimui sunaudojančios bei stipriai kaistančios lemputės iš 1 vato išgaunama tik 12-15 lumenų šviesos.

Šių lempučių šviesos temperatūra 2300-2900 kelvinų (šiltai balta).

Lemputės švietimo laikas – iki 1000 valandų.

Lemputės nebijo įjungimo/išjungimo.

Šių lempučių skleidžiama šviesa yra pastovi, nemirgsinti - todėl šios lemputės labai gerai tinka darbui ir mažiausiai gadina akis.

Halogeno lemputės

Halogeno lemputės - daug energijos kaitinimui sunaudojančios bei stipriai kaistančios lemputės iš 1 vato išgaunama tik nuo10 iki 20 lumenų šviesos.

Šių lempučių šviesos temperatūra 2800-3100 kelvinų (šiltai balta).

Lemputės švietimo laikas – iki 3000 valandų.                     

Lemputės nebijo įjungimo/išjungimo.

Šių lempučių skleidžiama šviesa yra pastovi, nemirgsinti - todėl šios lemputės labai gerai tinka darbui ir mažiausiai gadina akis.

Liuminiscensinės lemputės

Liuminiscensinė lemputė kitaip dar "taupančia lempute" vadinama lemputė.

Mažai energijos kaitinimui sunaudojančios bei mažai kaistančios lemputės iš 1 vato išgaunama nuo 40 iki 80 lumenų šviesos.

Šių lempučių šviesos temperatūra 2700-6500 kelvinų (šiltai balta – šaltai balta).

Lemputės švietimo laikas – iki 10000 valandų.                   

Lemputės bijo įjungimo/išjungimo. Maksimalus įjungimų/išjungimų skaičius 6000 kartų.

Taupančiose lemputėse yra naudojamas gyvsidabris, kuris šiek tiek spinduliuojamas joms šviečiant. Liuminiscensines lemputes reikia labai atsakingai surinkti joms sudužus.

Šių lempučių skleidžiama šviesa yra nepastovi, mirgsinti (mirgsi 100 Hz dažniu) - todėl šios lemputės netinka darbui ir gadina akis. Šias lemputes geriausia naudoti garažo, rūsio, lauko arba patalpų, kuriose praleidžiame mažai laiko apšvietimui.

LED lemputės

LED lemputėskitaip dar vadimos „šviesos diodų lemputės“ kaista minimaliai ir 90% energijos sunaudoja šviesai skleisti.

LED lemputės iš 1 vato išgaunama net iki 250 lumenų šviesos energijos.

LED lempučių šviesos temperatūra 2700-6500 kelvinų (šiltai balta – šaltai balta). Lemputės švietimo laikas – iki 50.000 valandų.

Lemputės nebijo įjungimo/išjungimo. Maksimalus įjungimų/išjungimų skaičius daugiau nei 100.000 kartų.

Šiuo metu LED lemputės yra pačios taupiausios lyginant kainos ir sąnaudų sąntykį.

LED apšvietimas – protingas energijos bei pinigų taupymas, tausojant gamtą

Energijos išteklių taupymo tema tampa vis aktualesnė mūsų visuomenėje, kuri paliečia ne tik politiką bei pramonę, bet ir visus vartotojus. Kasdienybėje yra begalės būdų taupyti energiją. Pirkdami buitinius prietaisus, atkreipiame dėmesį į energijos klasę bei elektros suvartojimą. Pasirikdami apšvietimą galime taip pat taupyti pinigus bei energiją. Jei namuse Jūs vis dar naudojate senąsias kaitrines lemputes, kurios didžiąją dalį energijos suvartoja šilumai paskleisti, arba jei naudojate taip vadinamas “taupiąsias” liuminescensines lemputes, kurios taupo šiek tiek energijos, bet turi savyje nuodingojo gyvsidabrio ir šviesdamos mirksi akiai nepastebimu, bet kenksmingu dažniu, spinduliuoja infraraudonuosius bei ultravioletinius spindulius, tai būtų pats laikas atkreipti dėmesį į naujausius,šių dienų technologijomis pagamintus, LED apšvietimo produktus.

LED lemputės, lyginant su mums nuo seno žinomomis kaitrinėmis lemputėmis, taupo net 90% elektros energijos. Namuose pakeitę visas kaitrines lemputes į moderniąsias LED lemputes, jau po mėnesio pastebėsite ženkliai sumažėjusias sąskaitas už elekrtos energiją. LED lemputės taupo jūsų piningus ne tik suvartodamos ženkliai mažiau elektros energijos, bet ir veikdamos žymiai ilgiau. Kaitrinės lemputės tarnavimo laikas siekia tik 1000 valandų, o LED lemputės šviečia net 50.000 valandų – tai reiškia 50 kartų ilgiau.

Paskutinis dešimtmetis apšvietimo pramonę pakeitė kardinaliai. LED apšvietimo šaltiniai baigia visisškai išstumti senąsias neefektyvias apšvietimo priemones. Kasdien tobulėjantys ir pingantys LED apšvietimo sprendimai tampa prienami kiekvienam. Pasirinkus LED apšvietimo priemones, nebereikia galvoti kada jos atsipirks. Paskutiniaisiais metais LED apšvietimo produktai atpigo taip stipriai, kad daugelis jų ne tik atsiperka, bet ir sutaupo vartotojų piningus per garantini dviejų metų laikotarpį. Jei sutaupymas garantuotas – kodėl gi nepasirinkus LED apšvietimo renovuojant ar naujai įsirengiant būstą?

Daugiau naudingos informacijos galite rasti arba http://led-sviestuvai.over-blog.com/